PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33969}

Schmidt

About Schmidt
7,1 17 394
oceny
7,1 10 1 17394
7,4 10
ocen krytyków
Schmidt
powrót do forum filmu Schmidt
ocenił(a) film na 9
tomza1

na koniec smutny? ;-)
ja to odebrałem trochę inaczej. zresztą - chyba - jak większość.

ocenił(a) film na 8
paniczBartosz

Dokładnie. To raczej były łzy wzruszenia :)

xaphon

To nie można się wzruszyć na smutno?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Można, lecz chodziło mi raczej o wzruszenie z dobrego powodu. Nie odebrałem końcówki filmu jako smutnej.

xaphon

Cały film jest raczej smutny. Ale jak wyglądała ost. scena, możesz przypomnieć?

ocenił(a) film na 8
zweistein

Otrzymał list od opiekunki tego murzynka Ndugu co wysyłał na niego pieniądze. W środku był obrazek, który Ndugu dla niego narysował i raczej wzruszył się z tego powodu, no i ogólnie, że w końcu komuś na nim zależy. Tak bym to widział :P

xaphon

No tak - czyli jednak nie poszło w rozpacz.
Choć może jednak nie jest to wesołe, jeśli jedyną osobą, która o nas ciepło myśli jest mały Murzynek, który nawet nas nie zna.

ocenił(a) film na 10
zweistein

W zyciu tak juz jest ze wielu z nas lepiej sie czuje rozmawiajac z kims obcym lub piszac niz robiac to z bliskimi. Rezyser i scenarzysta tego filmu swietnie ukazal samotnosc blisko 70 letniego faceta ktory tak naprawde lepiej sie czul kontaktujac z kims obcym niz z wlasna rodzina. W Polsce takie sytuacje tez sie zdarzaja gdzie OJCIEC nienawidzi za caloksztalt chlopaka lub meza swojej corki i tak naprawde nigdy go nie polubi a to owocuje w postaci niecheci do rodzinnych spotkan... I taki czlowiek unikajacy swej najblizszej rodziny bedzie wolal sobie pogadac z kims obcym... Smutne ale takie sa realia. Wiem co pisze bo sam w rodzinie mam kilka osob ktore wrecz nienawidze i robie wszystko aby z nimi nie siedziec przy jednym stole i sie nie widywac. Po co mam robic pokazowke i byc falszywy... Po co mam udawac ze kogos lubie jak wiem ze jest inaczej... Wtedy lepiej sobie darowac udawanie i sie nie widziec wcale...

ocenił(a) film na 10
tomza1

Koniec tego filmu ukazal jak zatwardzialy starszy okolo 70 letni mezczyzna zaczyna plakac bo cos w nim peka po zobaczeniu tamtego rysunku od chlopca ktorego wspomagal finansowo... 3mal w sobie wiele emocji przez lata zycia nie plakal jak zmarla zona ale jednak cos na koniec w nim peklo. Niby zwykly rysunek a ile wywolal w tym mezczyznie emocji... PIEKNA SCENA I DOWOD NA TO ZE BYCIE TWARDZIELEM TO JEST TYLKO I WYLACZNIE COS NA ZASADZIE 'MASKI NA TWARZY'. NIBY TWARDZIEL NIBY SZORSTKI GOSC A W SRODKU PELNO BUZUJACYCH UCZUC... Bardzo lubie ten film i zapewne za jakis czas znow go obejze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones