PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34773}
7,8 172 043
oceny
7,8 10 1 172043
6,9 28
ocen krytyków
Katedra
powrót do forum filmu Katedra

filmik o niczym

ocenił(a) film na 2

idzie gosciu przez jakas budowle i zmienia sie w drzewo. koniec filmu.

ocenił(a) film na 8
kdbw

Post o niczym.
Gość nie zrozumiał przenośni i napisał jedno zdanie. koniec postu.

ocenił(a) film na 3
Anthrax91

Zdaje sobie sprawe, ze zaraz zjedzie mnie tu grupa obroncow, "znawcow", fanatykow ktorzy doszukali sie podczas tych 7 minut nawet nie drugiego ale pewnie i trzeciego dna jednak napisze co mysle gdyz bardzo mnie ciekawi co widzicie w tym filmiku, ze znajduje sie on az na 60 miejscu w rankingu światowym? nie rozumiem czym sie tu zachwycać.. dla mnie ten "film" to poprostu kiepska animacja (nienaturalne ruchy, ubogie kolory, itd) bez fabuly .

ocenił(a) film na 8
Ozaru

Akurat nie należę do fanatyków, jeśli "Katedra" Ci się nie spodobała to jest to Twoja własna opinia i masz do niej prawo. Rzeczywiście 62 miejsce w rankingu budzi kontrowersje , jest to film krótkometrażowy i dla takich produkcji powinien być osobny ranking. Nie nazwałbym "Katedry" kiepską animacją, powstała w 2002r i jak na Polskie warunki to spore osiągnięcie w tej dziedzinie, kolory są ubogie, ale właśnie ich małostkowość tworzy niesamowity klimat, do tego rewelacyjna gra świateł i dobrze dobrana muzyka.Trudno nie docenić pracy jaką włożył Bagiński w powstanie Katedry, sam tworzył ją prawie 3 lata, to również zasługuje na uznanie.

ocenił(a) film na 9
Ozaru

Kiepska animacja...Nie mamy o czym rozmawiać. Wyjdź.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kdbw

Dobre określenie "filmik". Tego typu popisy komputerowe nie powinny być porównywane do normalnych pełnometrażowych filmów. Nie będę go oceniał, bo po prostu to nie jest film. Może niedługo obrazy i książki w rankingu top 100 zobaczymy. Bedzie ciekawie.

gejzermocy

"To nie jest film" - Buahahahahaha. To jest film. Jest krótki, bo krótkometrażowy. Komputerowy, bo animowany (teraz niemal wszystkie filmy animowane są tworzone komputerowo).
Ten film (bo to jest film, oczywiście) jest stworzony dla ludzi którzy myślą przy oglądaniu. To, że go nie zrozumiałeś, nie znaczy, że nie jest on filmem. To nie są popisy komputerowe. Animacja jest świetna, ale fabuła jest tu o wiele ważniejsza niż efekty.
"Nie powinny być porównywalne do normalnych pełnometrażowych filmów" - ten film ma głębsze i bardziej złożone przesłanie niż stanowcza większość filmów które możemy zobaczyć teraz w kinach. Tylko ty go nie zrozumiałeś. Jeśli kiedyś zrozumiesz, to porównaj Katedrę do, dajmy na to, Battleship czy Transformers i zastanów się, który ma więcej do powiedzenia.

Bernierdh

Haha jak fabuła człowieku? To tylko i wyłącznie popis grafika. Nic więcej! I przestańcie się doszukiwać głebi tam gdzie jej nie ma. Zrobie film jak wale młotkiem w kamień i powiem, że jesteście głupi, bo go nie rozumiecie. Phi!

gejzermocy

Jak rozumiem jesteś wszechwiedzący i wiesz lepiej, że tej głębi tam nie ma, mimo, że wielu ludzi ją tam widzi :P Może ja przesadzam z interpretacją, a może ty nie rozumiesz tego filmu? Ja wolę się trzymać swojej wersji.
Film o waleniu młotkiem w kamień może być świetny, o ile umie się go zrobić. A trzeba być dobrym reżyserem, żeby zrobić film o niczym i wiele nim przekazać. Uwierz - twoje walenie w kamień i walenie w kamień Almadovara nie miałyby ze sobą wiele wspólnego. Ale próbuj, a nuż stworzysz wielkie dzieło. Tylko uważaj na palce.

Bernierdh

Ja chętnie poznam fabułę tego filmu, nie odnalazłam jej niestety, chyba jestem z tych ograniczonych...

Bernierdh

Nie jestem wszechwiedzący, możecie się czegoś nawet w tym filmiku doszukać. Mi nic do tego. Ale nie porównujcie tej grafiki, która trwa 7min do pełnowymiarowych filmów! Poza tym jest wiele bardziej "skłaniających do myślenia i głębokich" filmików podobnej długości. Także kompletnie nie rozumiem fenomenu tej animacji, która głównie przyciąga popisowym wykonaniem przez animatora (jak na 2002rok) a nie bajeczką stojącą za tym i pewnie dlatego została tak wysoko oceninona przez tutejszych ekspertów. Jako animacja - cudeńko, jako film - nie mam zdania, bo to nie jest film.

ocenił(a) film na 9
kdbw

Lol, xD on się nie zamienia w drzewo, tylko w żywokost. Cała asteroida jest pewnego rodzaju organizmem.

Tego filmu nie da się zrozumieć bez znajomości opowiadania Dukaja. I nic w tym złego, bo pozostaje jeszcze obraz, genialny i oddający jak nic na świecie słowo pisane, estetykę, która wręcz wylewa się z opowiadania. Kto mówi, że sztukę trzeba zrozumieć...

kdbw

A, dzięki, już nie muszę oglądać :)

ocenił(a) film na 2
kdbw

Kto tworzy takie coś? I to się znajduję w rankingu? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
callofduty555

urzekły mnie dialogi

kdbw

zakładam, że analiza i interpretacja tekstów literackich w małym paluszku na najwyższym poziomie, w szkole pewnie same piąteczki z polskiego, czyż nie?

ocenił(a) film na 2
paciazdw

z analiza bylo calkiem niezle choc wiekszosc szkolnych lektur mi sie zwyczajnie nie podobala

kdbw

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katedra_%28opowiadanie%29 tu masz streszczenie opowiadania,ale polecam całość :D
A film pokazuje tylko końcową scenę, kiedy to Gazma zmienia się w filar katedry, bo zaraził się żywokrystem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones